niedziela, 14 czerwca 2015

8 godzin w Warszawie | Wycieczki po Polsce


Rok szkolny zakończymy dopiero 26 czerwca, ale zgodzicie się ze mną, że już na dobre zawitał wakacyjny klimat. Z kumplami postanowiliśmy, więc zorganizować mini-wycieczkę. Z dwutygodniowym wyprzedzeniem kupiliśmy bilety na PlusBus (dawne PodlasieExpress) U kierowcy ta trasa to 30 zł w jedną stronę, ale rezerwując przejazd wcześniej ceny zaczynają się już od kilku złotych. Nas podróż w obie strony wyniosła 26 zł za osobę.
Wysiedliśmy na Placu Defilad. Spod Pałacu Kultury i Nauki skierowaliśmy się ku stacji metra.


Choć zakup biletu jest banalnie prosty (a wersja anglojęzyczna dostępna) to pomagaliśmy w sumie trójce obcokrajowców w obsłudze automatu. Koniecznie wybierzcie bilet dobowy, dzięki któremu za 7,50 (15 bez ulgi) można podróżować wszystkimi środkami transportu. W porównaniu z londyńskimi  12  £ -marzenie. Przy wiedeńskich 6,70  też wypada dobrze, bo zwłaszcza na rozwiniętą sieć tramwai nie można narzekać.
Za stacji Politechnika udaliśmy się do Łazienek Królewskich. Mozaika, którą widzicie powyżej powstała dla uczczenia 600 lat stosunków polsko-tureckich. Przywiezione z Uzmiry, wypalane tradycyjną metodą i ręcznie malowane kafle, prezentują panoramę Warszawy i Stambułu.Drugą linią metra pokechaliśmy na Stadion. Z powodu meczy Polska-Gruzja, w poprzedzającym dniu nie odbywały się wycieczki po Narodowym, ale na zwiedzających czekają 4 trasy.


Na tym odcinku Wisły rozstawiona była scena H&M loves music Na piasku słuchaliśmy próby przed piątkowym koncertem GNUCCI i The Dumplings.


Podczas szkolnych wycieczek zdążyliśmy zaliczyć świetne warszawskie muzea, zobaczyć pomniki i spektakle w teatrze, ale ganiani z punkty do punktu nie czuliśmy wcześniej atmosfery miasta. Polecam udać się na podobną, luźną wycieczkę z fajną ekipą. Przekonałam się, że to miasto, w których chce studiować, a Warszawa skoczyła na wysokie miejsce w moim rankingu europejskich stolic.

ZDJĘCIA: ADRIAN MIKUCKI

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz