środa, 6 maja 2015

Trzy rzeczy, które powinieneś zrobić przed wyjazdem do Londynu

Podczas spontanicznej wycieczki do Londynu, przekonałam się, na co należy poświęcić czas jeszcze przed wyjazdem z domu. Nie wiem czy tylko ja miałam pecha, czy faktycznie jest tam problem ze sprawnym wifi, ale lepiej nie liczyć, że wszystko wygooglujemy na miejscu.


1. Poczytaj o biletach


Sieć transportu publicznego w Londynie jest największa na świecie i robi wrażenie. Metrem możemy szybko pokonywać większe odległości a z piętra double-deckerów podziwiać miasto. Nie zdarzyło mi się czekać na żadne połączenie dłużej niż 2 minuty, więc nie musimy się martwić o godziny odjazdów, ale warto zainteresować się biletami. Po wylądowaniu czeka nas pierwsza podróż z lotniska. Najniższe stawki oferował autobus, ale najlepiej wcześniej zarezerwować miejsce, a przynajmniej kupić bilet w dwie strony, na czym też oszczędzamy. Potem korzystaliśmy z TravelCards, dzięki którym za  £12 można cały dzień korzystać z metra, autobusów, kolejki i 33% zniżki na podróżowanie rzekami.

2. Sprawdź przy jakich stacjach metra znajdują się ciekawe miejscaO niektórych atrakcjach faktycznie dowiemy się pod ziemią, ale nie wszystkie ciekawe punkty są oznaczone, więc lepiej wcześniej spisać, gdzie warto wysiąść. http://www.londonpass.com/downloads/standard-london-tube-map.pdf pod tym linkiem znajdziecie dokładną mapę metra.


3. Zapoznaj się z ograniczeniami 


Od kilku lat w samolotach panuje ograniczenie dotyczące pojemności produktów. O ile na lotnisku w Modlinie nikt nie pytał nawet o kosmetyczkę to na Stansted czekały foliowe torebki i kosze. Lepiej upewnić się w domu, że żadna buteleczka nie ma więcej niż 100 ml, bo inaczej trzeba będzie ją wyrzucić. W każdej drogerii znajdziemy mnóstwo miniaturowych wersji, a resztę potrzebnych produktów możemy przełożyć do małych słoiczków. Żeby uniknąć tragania masy produktów warto zaopatrzyć się w bezpłatne próbki z apteki czy perfumerii. Nie można też wnosić na pokład ostrych przedmiotów, ale nie za bardzo rozumiem ich klasyfikację (pęsetka i szklany pilniczek przeszły).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz