środa, 2 kwietnia 2014

Olimpiada kosmetologiczna | Relacja z konkursu

W minionym miesiącu brałam udział w ciekawym konkursie, o którym chciałabym wam opowiedzieć. Mam nareszcie zdjęcia, więc zapraszam (;

Mowa o II Olimpiadzie Kosmetologicznej "Piękna w każdym wieku" adresowanej do gimnazjalistek w Białymstoku. Konkurs przeprowadzony był w dwóch etapach. Pierwszy w VII LO (20.03.2014) polegał na napisaniu testu z wiedzy kosmetologicznej, oraz zaprezentowaniu wcześniej przygotowanej prezentacji multimedialnej na temat "Letnia stylizacja nastolatki". Laureatki pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca zakwalifikowane były do kolejnej. Ta odbyła się na wydziale kosmetologii Uniwersytetu Medycznego. Zadaniem było wykonanie makijażu na modelce. 

Książka za zajęcie 1. miejsca w pierwszym etapie i zestaw składający się z pudru sypkiego i róży (Peggy sage), oraz serum do ciała i biustu (Bielenda) za zajęcie 1. miejsca podczas drugiego etapu.

20.03.2014     Atmosfera była bardzo miła. Dzięki wsparciu ze strony widowni w postaci uczennic VII LO czułam się pewnie podczas prezentacji. Test jednokrotnego wyboru również był do przejścia (; Przygotowany został też poczęstunek. 

21.03.2014     Drugiego dnia towarzyszyło nam duże jury. Od pierwszego muśnięcia pędzlem specjalistki bacznie obserwowały nasze poczynania. Przygotowane były kosmetyki, ale ja korzystałam ze swojego kuferka. 


Moją modelką była Klaudia. Jej piękne oczy podkreśliłam złotym cieniem na powiece ruchomej, ciemniejszym brązem w załamaniu, odcieniem czekolady od połowy dolnej powieki do zewnętrznego kącika, a od wewnętrznego do połowy linii dolnych rzęs pociągnęłam niebieski, morski cień. Rzęsy zaakcentowałam czarną kreskę, ale jaskółkę narysowałam niebieskim eyelinerem. Mocno rozświetliłam wewnętrzny kącik mieniącym się na niebiesko jasnym pigmentem. Na policzki nieco różu, a na usta błyszczyk. Chcielibyście zobaczyć tutorial krok po kroku z bliska?


W przyszłym roku chętnie wzięłabym udział w takim konkursie dla licealistek. Jeśli jesteś uczennicą/uczniem białostockiego gimnazjum i tak jak ja interesujesz się tą tematyką, to śledź przyszłej wiosny stronę VII LO (:


2 komentarze:

  1. Dlaczego takich rzeczy nie ma u mnie w mieście? :( to musiało być świetne!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zadawałam sobie to samo pytanie, zanim trafiłam na to ogłoszenie.. trzeba szukać, szukać, szukać ;p Faktycznie to fajne doświadczenie i życzę, żeby jeśli jesteś zainteresowana takim konkursem, również znalazła coś podobnego w twoim mieście! Pozdrawiam gorąco!

      Usuń